Ve středu k nám do školy přijela z Tachova vzácná návštěva – tisková mluvčí Policie ČR por. Bc. Dagmar Jiroušková.

Přijela si s dětmi popovídat a přiblížit práci policie. Žáci se nemohli dočkat, těšili se zda uvidí služební auto PČR nebo třeba opravdová pouta.

Žáci 1. a 2. třídy si prohlédli uniformu. Dozvěděli se, co znamená číslo uvedené na hrudi policisty nebo třeba, že má uniforma reflexní prvky. Následoval úkol, prohlédnout si obrázky a přijít co je na nich špatně. A tak jsme si povídali o správném chování v okolí silnice, na hřišti nebo v autě. Také, že s cizími lidmi se nebavíme a nic si od nich nebereme. Nakonec jsme si mohli vyzkoušet opravdová pouta. I paní učitelka se nechala dobrovolně zatknout. Ale my ji nedali. Mohli jsme si potěžkat zásobník s náboji nebo policejní zbraň. Za svou šikovnost jsme si vysloužili malou odměnu.

Větší děti, tedy žáci 3. – 5. třídy měli besedu zaměřenou na dopravní výchovu. A tak se dozvěděli, proč je důležité se v autě poutat i na krátké vzdálenosti nebo proč musí mít v autě podsedák/autosedačku. Nebo kdy můžeme na kole vyrazit sami na silnici. Některé informace žáky překvapily. Také jsme si vysvětlili správné přecházení a to třeba i před nebo za autobusem, které je u nás velmi časté. Samozřejmě jsme si vyzkoušeli i ta již zmíněná pouta. Žáci dostali novou brožuru – Zebra se za tebe nerozhlédne. V rámci prvouky a přírodovědy v ní budeme informace opakovat.

Moc děkujeme za toto velmi poučné dopoledne.

« 1 z 2 »

Beseda s Policií ČR