Hledáte kmenovou školu? Školu, která Vám dá podporu a provede Vás vzděláváním společně s Vaším dítětem.

Tato forma vzdělávání je vhodná pro:

• Rodiny, které pobývají dlouhodobě v zahraničí a děti tam nenavštěvují povinnou školní docházku
  • Děti, které potřebují prostor pro rozvíjení výjimečného talentu v určité oblasti
  • Děti, které z důvodu handicapu či zdravotních důvodů nemohou pravidelně navštěvovat školu
  • Děti, které se vzdělávají v komunitních školách či skupinách

Za vzdělávání svých dětí v těchto případech zodpovídají rodiče. Děti pravidelně dochází do kmenové školy k přezkoušení. Rodiče mají možnost konzultovat v průběhu celého školního roku vzdělávání svých dětí s učitelem.

Podmínky přijetí na individuální vzdělávání

Doporučujeme vše vyřizovat s dostatečným časovým předstihem. Především v Pedagogicko-psychologických poradnách bývají delší čekací lhůty.

Přezkoušení a hodnocení

Přezkoušení probíhá z předmětů – Český jazyk, Matematika a Anglický jazyk. Ostatní předměty formou portfolia. Přezkoušení je možné absolvovat prezenčně minimálně jednou za pololetí.  Dle dohody se k přezkoušení dostaví ve stanovený čas žák se svým zákonným zástupcem. Přezkoušení je vhodné vnímat jako možnost prezentace uplynulého pololetí. Dítě by mělo být aktivně zapojeno do přípravy materiálů k přezkoušení. Není nutné, abyste vozili k přezkoušení učebnice, podkladem budou dětské výtvarné práce, pracovní sešity, rodinné deníky, fotodokumentace, výrobky a další materiály vytvořené dítětem. Vše je součástí portfolia dítěte, ve škole nic neodevzdáváte, vše je určeno pouze k nahlédnutí.

Výsledné hodnocení žáka na vysvědčení se bude odvíjet od návrhu hodnocení rodiče (vzdělavatele), který celé pololetí dítě připravuje, učí i hodnotí a také na pohledu
zkoušejícího. Naším cílem je všechny naše žáky motivovat ke vzdělávání a vést je k osobním úspěchům.

Hodnotíme žáky za to, co umí, ne za to, co neumí.