Máte rádi smaltovaný čajník? Poznejte jeho historii a vybrané druhy!


Smaltované čajníky jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají krásné a stylové dekorace, které přidají do domova jedinečný prvek. Historie smaltovaných čajníků je dlouhá a zajímavá a jejich různé druhy jsou mezi sběrateli velmi oblíbené. Pokud tedy hledáte skvělou dekoraci, která vám přinese i historickou hodnotu, pak je smaltovaný čajník pravým řešením!

Historie smaltovaných čajníků

Smaltované čajníky se začaly vyrábět již v 17. století. V té době byly k dostání pouze v bohatých rodinách, kde byly považovány za symbol bohatství. Postupem času se smaltované čajníky staly běžnější a dostupnější. Mezi sběrateli jsou velmi oblíbené a vyhledávané, zejména kvůli jejich jedinečnosti a historické hodnotě.

Vybrané druhy smaltovaných čajníků

Existuje několik druhů smaltovaných čajníků. Mezi nejpopulárnější patří:

  • Smaltovaný čajník z 19. století – tento typ čajníku je zhotoven z mědi a je zdoben zlatými a stříbrnými vzory. Je velmi oblíbený mezi sběrateli.
  • Smaltovaný čajník z 20. století – tento typ čajníku je zhotoven ze železa a je pokrytý smaltem. Je obvykle vybaven dřevěnou rukojetí a je vyroben ve tvaru kulatého nebo oválného misky.
  • Vintage smaltovaný čajník – tento typ čajníku je obvykle zhotoven z mědi a je zdoben zlatým nebo stříbrným vzorem. Je velmi oblíbený mezi sběrateli a může být pro ně zajímavou investicí.

Kromě těchto druhů lze nalézt mnoho dalších druhů smaltovaných čajníků, jako jsou například čínské smaltované čajníky, anglické smaltované čajníky nebo japonské smaltované čajníky. Každý druh čajníku má svou vlastní historii a může být skvělou dekorací vašeho domova.

Pokud jste zvědaví na to, jaký smaltovaný čajník by se hodil do vaší domácnosti, navštivte www.codina.cz. U nás naleznete širokou nabídku smaltovaných čajníků všech druhů. Vyberte si ten, který se vám nejvíce líbí a přidejte do svého domu kousek historie!