Dnešní den jsme si udělali výlet. Vyrazili jsme autobusem na návštěvu do knihovny ve Stříbře. Tady nás čekalo velké překvapení.

Dveře nám otevřel Muf s paní knihovnicí. V knihovně jsme měli připraven velmi hezký program. Žáci se dozvěděli, jak to v knihovně chodí. Kdy a jak mohou knihovnu navštívit. Nebo jaká pravidla musí v knihovně dodržovat. Dokonce jsme se mohli podívat do oddělení pro dospělé, kde jsme si prohlédli výstavu fotografií.

Naše prvňáčky čekalo druhé překvapení 😉 Bylo to pasování na čtenáře. Do knihovny přišla královna Abeceda, kterou všichni žáci pomohli zavolat. Každý prvňáček měl přečíst hádanku, ostatní ji museli uhádnout. Pokud se královně čtenářské dovednosti líbily, přešla na pasování. Prvňáčci tak byli pasováni do řádu čtenářského. Dostali knihu a poukázku na čtenářský průkaz na jeden rok.

Po pasování měli žáci čas si prohlédnout knihy, někdo si stihl i začíst.

Perfektní dopoledne jsme zakončili v cukrárně. Většina z nás si dala zmrzlinu a nějaké další dobroty. Cestu autobusem jsme zvládli bez problému. Byl to skvěle strávený den.

Čtenářům zdar!

« z 2 »

Návštěva v městské knihovně ve Stříbře

Souhlasím s používáním cookie. Klikněte pro více informací ZDE

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close