Dne 5.9.2020 jsme si společně připomněli 135 výročí od založení obecního školství v Záchlumí. Během této dlouhé doby, více než 5 generací se zde vystřídalo velké množství učitelů, dalších zaměstnanců a ještě více žáků, kteří touto školou prošli a určitě na ní vzpomínají. Sami jste mohli vidět v budově školy malou procházku historií. Za posledních 6 let prošla škola velkými změnami. Každé prázdniny se budovalo. Začalo to opravou střechy, následovalo nové oplocení, přenesení altánu do zadní části zahrady, nová fasáda, rekonstrukce školní kuchyně a naposledy letošní prázdniny proběhla velká rekonstrukce vnitřních prostor této budovy. V současnosti se můžeme chlubit bezbariérovým přístupem, novými učebnami v prvním patře, cvičnou kuchyňkou. Opravené je i sociální zařízení a vznikly nové školní dílny.

Za to určitě patří velké poděkování vedení obce v čele s paní starostkou a také MAS Mikroregionu Konstantinolázeňsko.

Oslava 135 let obecního školství