Dnešní den jsme si užili projektový den s názvem “Expedice Středověk”. Díky panu Markovi jsme se přenesli o několik století zpět.

První část jsme viděli dokument o době Středověku. Dozvěděli jsme se o životě poddaných, o dobovém oblečení, dětských hrách apod. V druhé části jsme si mohli vyzkoušet výzbroj, kluci se tak proměnili např. v krále Václava nebo třeba Jana Žižku. Zkusili si i 15 kg drátěnou košili. Nakonec se převlékla i paní ředitelka, ta dostala kostým toho nejvýznamnějšího panovníka Karla IV. Překvapila nás tíha veškeré zbroje. Byli jsme rádi, že jsme to ustáli. Prohlédli jsme si repliky dobového nádobí nebo i dobový tablet.

Při třetí části jsme měli soutěž o zlatou minci. Měli jsme vybarvit dobovou omalovánku – kluci vybarvovali pána ze Švamberka a dívky Elišku Přemyslovnu s malým Václavem. Ze dvou kategorií vyšli tři vítězové – Adélka Hrabáčková, Ondra Vácha a Mája Bláhová. Na konci jsme ochutnali dobovou ovesnou kaši. Mňam…

Bylo to skvělé dopoledne, moc děkujeme za tuhle expedici

panu Liboru Markovi.

« 1 z 2 »

Projektový den “Expedice Středověk”

Souhlasím s používáním cookie. Klikněte pro více informací ZDE

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close