V minulém týdnu jsme pro děti připravili týden zdravé výživy. Cílem bylo ukázat žákům, že i zdravá svačina bez sladkých dobrůtek může být chutná.

Úkolem žáků a jejich rodičů bylo připravit na každý den zdravou svačinku. Žáci dostávali za svačinku hodnocení. Tohle pondělí jsme soutěž vyhodnotili a měli jsme několik ocenění. Nejvyšší ocenění bylo “mistr zdravé výživy” a další v pořadí byl “znalec zdravé výživy”. Všichni žáci se moc snažili, důležité je setrvat v přípravě zdravé svačiny.

Na pracovních činnostech žáci připravili zdravé pomazánky. Žáci 1. – 2. třídy udělali celerovou pomazánku a pomazánku z červené řepy s ořechy. Ochutnali třeba také sterilovanou cizrnu. Žáci 3.- 5. třídy připravili dvě zeleninové pomazánky – ředkvičkovou a tvarohovou s paprikou. Další pomazánka byla luštěninová a to z červené čočky. Ukázali jsem si i netradiční podávání pomazánky, třeba na kedlubně. Připravili jsem si tak navzájem super hostinu.

Zdravá strava i pitný režim se dostali i do českého jazyka a matematiky. Při prvouce s 1. a 2. třídou jsme vytvořili zdravý talíř. A v přírodovědě jsme se věnovali složitější problematice a to složení potravin. Aby žáci uměli číst etikety a mohli tak odhalit nezdravé potraviny. Žáci přinesli své oblíbené dobroty a v hodině jsme studovali jejich složení. Obsah tuku, cukru a soli. Výstupem byla výstava výrobků, u kterých jsme zjistili velké množství obsaženého cukru. A tak jsme k obalu vystavěli pyramidy z kostek cukru. Brrr…Docela jsme koukali, jak je to s našimi dobrotami. Koukněte sami, uvidíte, že i Vás možná přejde chuť.

Samozřejmě i výtvarná výchova byla o zdravém jídle. Úkolem žáků bylo vytvořit portrét z ovoce a zeleniny. Perfektní zdravé příšerky nám teď zdobí šatnu.

« 1 z 2 »
Týden zdravé výživy