V minulém týdnu jsme pro děti připravili týden zdravé výživy. Cílem bylo ukázat žákům, že i zdravá svačina bez sladkých dobrůtek může být chutná.

Úkolem žáků a jejich rodičů bylo připravit na každý den zdravou svačinku. Žáci dostávali za svačinku hodnocení. Tohle pondělí jsme soutěž vyhodnotili a měli jsme několik ocenění. Nejvyšší ocenění bylo “mistr zdravé výživy” a další v pořadí byl “znalec zdravé výživy”. Všichni žáci se moc snažili, důležité je setrvat v přípravě zdravé svačiny.

Na pracovních činnostech žáci připravili zdravé pomazánky. Žáci 1. – 2. třídy udělali celerovou pomazánku a pomazánku z červené řepy s ořechy. Ochutnali třeba také sterilovanou cizrnu. Žáci 3.- 5. třídy připravili dvě zeleninové pomazánky – ředkvičkovou a tvarohovou s paprikou. Další pomazánka byla luštěninová a to z červené čočky. Ukázali jsem si i netradiční podávání pomazánky, třeba na kedlubně. Připravili jsem si tak navzájem super hostinu.

Zdravá strava i pitný režim se dostali i do českého jazyka a matematiky. Při prvouce s 1. a 2. třídou jsme vytvořili zdravý talíř. A v přírodovědě jsme se věnovali složitější problematice a to složení potravin. Aby žáci uměli číst etikety a mohli tak odhalit nezdravé potraviny. Žáci přinesli své oblíbené dobroty a v hodině jsme studovali jejich složení. Obsah tuku, cukru a soli. Výstupem byla výstava výrobků, u kterých jsme zjistili velké množství obsaženého cukru. A tak jsme k obalu vystavěli pyramidy z kostek cukru. Brrr…Docela jsme koukali, jak je to s našimi dobrotami. Koukněte sami, uvidíte, že i Vás možná přejde chuť.

Samozřejmě i výtvarná výchova byla o zdravém jídle. Úkolem žáků bylo vytvořit portrét z ovoce a zeleniny. Perfektní zdravé příšerky nám teď zdobí šatnu.

« 1 z 2 »
Týden zdravé výživy

Souhlasím s používáním cookie. Klikněte pro více informací ZDE

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close