Poslední školní den v kalendářním roce 2019 byl jak jinak než vánoční. Ráno jsme ve třídě našli svítící stromeček a pod ním hromadu dárků.

Nejdříve jsme si ovšem připravili společný stůl. Ten jsme si prostřeli a dali jsme na něj všechny dobroty, které jsem si přinesli. Stoly se tak během chvíle prohýbaly pod cukrovím a dalším občerstvením.

Také jsme si zahráli vánoční hru, kterou si pro nás připravila paní učitelka. Jmenovala se Vánoční kapřík. Naším úkolem bylo polepit kapříka barevnými šupinami. Za každou barvu šupiny byl jiný počet bodů. Docela jsme se po třídě naběhali než jsme měli hotovo. Ale bylo to super.

Také jsme si vyzkoušeli několik vánočních zvyků. Jako například rozkrojit si jablko, všichni jsme našli krásnou hvězdičku. A ještě jsme pouštěli lodičky. Lodičky se krásně držely u sebe, takže příští rok naše třída bude stále pospolu.

Konečně jsme se dočkali a mohli si dárky rozdělit. Každý měl dárků několik. Všichni ovšem byli velmi překvapeni, že rozbalovali knihy. Ježíšek totiž myslel na trénink čtení 😉

O největší překvapení se postarala paní ředitelka. Která nám přivedla pána se záhadnou krabicí. Potom co nám prozradila, co nám pod stromeček objednala, všem nám spadla brada. Celá třída dostala tablety. No opravdu, každý najednou před sebou měl nový školní tablet. A tak se naše výuka posouvá velkým skokem dopředu. Tablety jsou určeny k výuce a budou se objevovat napříč předměty ve všech třídách. Jen škoda, že doopravdy nejsou naše. Na chvilku jsme si mysleli, že jsou opravdu naše. Dokonce, že si je odneseme domů. Kdepak, těšíme se na ně v novém roce.

To se nám to bude pracovat.

Vánoční posezení