Přípravný ročník pro školním rok 2022/2023

Přípravná třída bude otevřena při naplnění minimálního počtu 10 dětí. Její kapacita je omezena.

Předpokladem přijetí je:

vyplněná žádost zákonného zástupce

doporučení školského poradenského zařízení

Přípravná třída je zřizována pro děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj, přednostně děti, kterým byl povolen odklad povinné školní docházky.

V případě množství žádostí překračující kapacity maximálního počtu dětí v přípravné třídě (15) budou uchazeči přijímáni dle následujících kritérií:

Kritéria pro přijetí do přípravného ročníku ve školním roce 2022/2023

1. Dítě, jemuž byl ředitelem Základní školy Záchlumí, okres Tachov, p.o. povolen odklad povinné školní docházky o jeden rok.
  2. Dítě, jemuž byl povolen odklad povinné školní docházky o jeden rok.
  3. Dítě, které bude ve školním roce v posledním roce před zahájením povinné školní docházky.

Každému uchazeči je při zápisu přiděleno registrační číslo.

• Pomocí registračních čísel bude následně zveřejněn Seznam přijatých uchazečů na veřejně přístupném místě v budově školy.

Rozhodnutí o přijetí dítěte není písemně doručováno, bude k vyzvednutí v kanceláři ředitele školy do 30ti dnů od podání žádosti.

Případné rozhodnutí o nepřijetí bude zasláno písemně.

Za ZŠ Mgr. Iveta Chabrová, ředitelka školy