Ve středu k nám do školy přijela z Tachova vzácná návštěva – tisková mluvčí Policie ČR por. Bc. Dagmar Jiroušková.

Přijela si s dětmi popovídat a přiblížit práci policie. Žáci se nemohli dočkat, těšili se zda uvidí služební auto PČR nebo třeba opravdová pouta.

Žáci 1. a 2. třídy si prohlédli uniformu. Dozvěděli se, co znamená číslo uvedené na hrudi policisty nebo třeba, že má uniforma reflexní prvky. Následoval úkol, prohlédnout si obrázky a přijít co je na nich špatně. A tak jsme si povídali o správném chování v okolí silnice, na hřišti nebo v autě. Také, že s cizími lidmi se nebavíme a nic si od nich nebereme. Nakonec jsme si mohli vyzkoušet opravdová pouta. I paní učitelka se nechala dobrovolně zatknout. Ale my ji nedali. Mohli jsme si potěžkat zásobník s náboji nebo policejní zbraň. Za svou šikovnost jsme si vysloužili malou odměnu.

Větší děti, tedy žáci 3. – 5. třídy měli besedu zaměřenou na dopravní výchovu. A tak se dozvěděli, proč je důležité se v autě poutat i na krátké vzdálenosti nebo proč musí mít v autě podsedák/autosedačku. Nebo kdy můžeme na kole vyrazit sami na silnici. Některé informace žáky překvapily. Také jsme si vysvětlili správné přecházení a to třeba i před nebo za autobusem, které je u nás velmi časté. Samozřejmě jsme si vyzkoušeli i ta již zmíněná pouta. Žáci dostali novou brožuru – Zebra se za tebe nerozhlédne. V rámci prvouky a přírodovědy v ní budeme informace opakovat.

Moc děkujeme za toto velmi poučné dopoledne.

« z 2 »

Beseda s Policií ČR

Souhlasím s používáním cookie. Klikněte pro více informací ZDE

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close